Restoranlarda Pos Kart Sistemi

Teknolojinin gelişmesiyle dijitalleşmenin ayak seslerini hayatımızın her adımında hissetmekteyiz. Teknolojiyi ancak insanlığın hizmetine sunduğumuz takdirde faydasını görürüz. Günümüzde de teknolojiyi kullanarak ürettiğimiz bazı pratik çözümler vardır. Bunlardan biri restoranlardaki pos kart sistemleridir.

Pos kart sistemi Restoranlardaki alışılagelmiş masa numara sistemine büyük bir yenilik getirmiştir. Her masaya sabit bir numara verme zorunluluğu ortadan kalkarak müşteri istediği masaya oturduktan sonra müşteriye verilen kart sayesinde müşteri kasada ödeme yapmaya gittiği zaman masa numarasında oluşan karmaşa ortadan kalkmaktadır. Bu sayede zaman kaybı ve uzun kasa kuyrukları da büyük ölçüde azalacaktır.

Pos kartların da çeşitleri vardır.

Mifare Kart

İçerisinde mikrochip ve mini bir yazılım yüklenerek yapılan kartlardır. İçerisinde bulunan ID numarası ile temassız ödeme yapma imkânı sunmaktadır. Özellikle büyük çaplı restoranlar için oldukça avantajlı ve kullanışlı olan bu kartlar günümüzde yaygınlaşmaya başlamıştır. Ayrıca bu kartlara para yükleme özelliği olup restoran dışında da sadakat kart olarak da kullanılabilmektedir.