Terazi

 TERAZİLERİN NERDEN GELDİĞİ VE CAS TERAZİ 

Tarihin başından bu yana insanoğlu aralarında ticaret yapmışlardır. Ticaret sırasında da adil olmaya ve kar-zarar ilişkilerine fazlasıyla önem vermişlerdir. M.Ö üç binden itibaren Yakındoğu’da kullanılan ilk terazi tipi eşit kollu terazidir. Bu teraziler karşılaştırma prensibine dayanılarak kullanılır. 

Dijital teraziler dışında tüm kütle ölçüm aletleri bu prensiple çalışmaktadır. 

Dijital Terazi Nasıl Çalışır? 

Dijital terazilerin çalışma prensibi kısaca şu şekilde nitelendirilebilir. Yük hücreleri, alüminyum bir çerçeve üzerinde gergin bir biçimde direnç köprüsü kurularak oluşturulur. Bu noktada dijital terazilerin en önemli parçası yük hücresidir. Bu hücreler tartının üzerine konulan maddelerin ağırlığı nedeniyle oluşan basıncı elektrik sinyallerine dönüştürür. Bu basınç, direncin de değişmesini sağlar. Elektrik akımı geçirilerek, direncin akım üzerindeki değişim bilgileri ile cismin baskısı, işlemci üzerinde işlenerek kütle ölçümü gerçekleştirilmiş olur. Günümüzde çok yüksek hassasiyet derecelerinde yüksek doğruluk paylarında ölçüm yapan bu cihazlar birçok sektör için büyük önem taşır. Dijital terazi piyasasını en çok domine eden şirket ise CAS’tır.  

 Gelin biraz da CAS hakkında konuşalım. 

CAS Corporation Kore pazarında elektronik terazi tedarikçisi olarak lider konumda bulunan bir firma. 1982 yılından bu yana %70’ten fazla pazar payı ile 100 ülkeden fazla ülkeye dijital terazi ihraç ediyor. 

 CAS HAKKINDA

CAS Corporation, Güney Kore merkezli bir firmadır. Güney Kore, Çin ve Türkiye’de imalat tesisleri bulunmakla birlikte Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Rusya, Almanya, Polonya, Fransa, Hindistan, Pakistan, Vietnam, Bangladeş, Avustralya, Yeni Zelanda, Türkiye ve Çin’de işletme tesislerine sahiptir. Dünyanın yüzden fazla ülkesine ihracat yapmaktadır. Satış, servis ve teknik desteği ile her zaman müşterilerinin tartım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı kendine amaç edinmiştir. Tüm dünyada elektronik tartım sistemleri alanında lider olmayı başaran CAS Corporation’ın iştiraki olarak 1992 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan CAS Elektronik San. ve Tic. A.Ş., bugün 50’yi aşkın bayisi ile coğrafyamızın tamamında ithalat, imalat, satış, ihracat, pazarlama ve satış sonrası hizmetleriyle yüksek kaliteden ödün vermeyip sektördeki liderliği üstlenmişlerdir. Teraziler; basküller; Endüstriyel tartım, Yük hücresi; İndikatör, paketleme makineleri; dilimleme makineleri ve daha pek çok kategoride fazlasıyla geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.  

Ürünler